Zenginleştirilebilir Yumurtacı Tavuk Kafes Sistemi

Zenginleştirilebilir Kafes Sistemi, sınıfının en geniş, en yüksek ve en dayanıklı kafesi olarak, siz değerli çözüm ortaklarımıza sunuyoruz. Zenginleştirilebilir Yumurtacı Tavuk Kafes Sistemi, tamamen yeni regülasyonlara uygun olarak üretilmiştir. Kafes geçişleri minimum parça eklemesi ile gerçekleştirilebilen, Zenginleştirilebilir Yumurtacı Tavuk Kafes Sistemi en ekonomik kafes özelliğini taşımaktadır.

 

66,5 cm. göz derinliği ve 64 cm. yemlik cephesi ile tavuk başına 425,6 cm2 barınma alanı sağlayan Zenginleştirilebilir Kafes Sistemi sınıfının en geniş ve en derin özelliklerine sahiptir.

Kafes Detayları

Tüm sistem ayakları 2 mm. olarak tasarımı gerçekleştirilmiş olan Zenginleştirilebilir Yumurtacı Tavuk Kafes Sisteminde kullanılan her sac malzemenin galvaniz kaplaması minimum 275 gr/m2 olarak imal edilmiştir. Bu temel üstüne, dünyanın değişik iklim ve bölgeleri için farklı niteliklerde ve niceliklerde malzeme aralıkları tasarlamıştır. Paslanmaya karşı
geliştirilen bu yöntemle, Zenginleştirilebilir Yumurtacı Tavuk Kafes Sistemi yumurtacı tavuk kafesi dünyanın her bölgesinde uzun yıllar dayanacak ve yüksek verimlilikte çalışacaktır.

Kafes Yemleme Sistemi

Yemlik cephesi 64 cm olan Zenginleştirilebilir Yumurtacı Tavuk Kafes Sistemi, 10 Tavuktan 7’si için aynı anda konforlu bir şekilde yem yeme şansı tanımaktadır. Yem arabasından, ayarlanan yüksek duyarlılığa sahip yem ayar aparatı ile doğru miktarda yem kaybı yaşamaksızın buna ek olan zamanlama aparatı ile günde 6 kez yemleme yapılabilir. Yem arabalarının senkronize bir şekilde yemleme yapar ve tüm sistem, kontrol panosundan otomatik olarak yönetilir. Aynı zamanda Zincirli Yemleme sistemini de müşterileri için tasarlamış ve yüksek verimlilik için geliştirmiştir.

Kafes Sulama Sistemi

Sulama sitemi basınç ayarlı Rezervuar oluşur. PP Nipel boru hatları 22×22 mm olaraktan suyu paslanmaz çelikten olan nipellere iletirler. Her iki göz başına 3 nipel bulunmaktadır. Her nipel hat borusu altında bir adet aynı uzunlukta “V” su kanalı bulunmaktadır.

Kafes Yumurta Toplama Sistemi

Yumurta toplama sistemi plastik borulu ve dönüşleri radyuslu olarak dizayn edilerek gizli çatlak ve yumurtaların kırılma riski en aza indirgenmiştir. Alt hasır telinin bağımsız olarak tasarımlandırılması ve özel olarak kafesin bileşenlerine göre açılandırılması sonucu yumurtanın alt hasır telinde kalma riski kaldırılmış, kirli, kırık ve çatlak yumurtanın önüne geçilmiştir.

Kafes Gübre Sevk Sistemi

Gübre sevk sisteminde kullanılan redüktör sistemi planet dişli sistemi ile donatılmış olup mevcut kafeslerde kullanılan kramayer dişli redüktörlerinden 1,5 kat daha fazla moment taşıyarak kullanımda büyük kolaylık sağlamaktadır.

 

Civciv Yetiştirme Kafes Sistemi

 

Kafes Detayları

Tüm sistem ayakları 122.8 cm. olarak tasarımı gerçekleştirilmiş olan Zenginleştirilebilir Yetiştirme Kafes sistemi 2mm kalınlığında galvaniz sacdan üretilmiştir. Zenginleştirilebilir Yetiştirme Kafes Sistemi, dünyadaki tüm hava koşullarına uygun olarak tasarlanmıştır. Sistem minimum galvaniz kaplaması 275 gr/m² olan galvaniz saclardan üretilmiş olmakla birlikte, tüm metal parçalar, farklı kategoriler için üretilmiş olup, dünyanin her yerindeki nem oranlarına göre dayanıklılıkları, konusunda uzman mühendisler tarafından test edilmiştir.

Kafes Yemleme Sistemi

Hem zincir, hem de arabalı kanal yemleme için uygundur. Besinden faydalanma oranları her iki sistem için de test edilmiş olup, yüksek verimlilikle çalışmaktadır. Her bir ünite ve bölme, 1228 mm uzunluğunda yemleme kanalına sahiptir. Bu kanallar, 30 adet 1 günlük civciv’in aynı anda yem yemesine olanak sağlar.

Kafes Sulama Sistemi

Nipel hatları 22 x 22 mm PP kare borulu olup, her bölümde 30 tavuk başına 3 yumurta tavuğu nipeli, 1 piliç nipeli bulunmaktadır. Nipellerin altında damlalıklar bulunmaktadır.

Kafes Gübre Sevk Sistemi

En üst kalite (PP) polipropilen dışkı ve yumurta taşıma bantları sayesinde Zenginleştirilebilir Yetiştirme Kafes Sistemi ile sistemin daha uzun ömürlü olma şansı doğar.