Hindi Kesimhane Makineleri: Kanatlı kesim hayvanları prosesinde öncelik tavuktadır. Ancak tavuğun yanı sıra hindi, ördek ve kaz ürünleri de diğer proseslerdir. Bütün bu sistemler birbirine çalışma prensibi bakımında benzerlik gösterseler de hayvanların sahip olduğu kendi biyolojik yapılarından dolayı makineler de o özelliklere göre uyum sağlamalıdır. Birbirleri arasındaki ağırlık farkları, sinirsel ve iç organ yapılarındaki farklar, yapısal farklılıklar her bir ürün için ayrı bir sistemin açığa çıkmasını sağlamıştır.

Deneyim ve tecrübe gerektiren bu sistemlerde son derece önemli mekanik ve biyomekanik detaylar vardır. Bir tarafta 2-3 kilogram ağırlığında bir ürün var iken diğer tarafta 6-30 kilogram ağırlığında ürün bulunmaktadır. Ürünlerin cinsine göre kan toplama havuzunda kanlarının süzülme süresi, tüy ıslatma makinesinde kalma süresi, tüy yolma makinesinin ebat, disk sayıları ve disklerinin yerleşimi, havai konveyörün taşıyacağı ağırlığın değişkenlik göstermesinden dolayı mukavemet testlerinin yapılıp güvenilir sistemler kullanılması ve bunun dışında daha bir çok nedenin meydana getireceği dikkat edilmesi gereken unsunlar vardır.

 

 

2001 yılında üretim ünitelerimize dahil ettiğimiz hindi, ördek ve kaz proseslerinde kendimizi sürekli geliştirerek yurt içinde ve yurt dışında kurduğumuz tesislerle faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. CRS olarak yılların verdiği tecrübe, deneyim ve gerçekleştirdiğimiz projeler ile müşterilerimizin taleplerine en uygun ve en geniş seçenekleri sunmak için çalışmalarımıza tüm gücümüzle devam etmekteyiz